Петър Андреев титуляр за младежкия национален отбор при победа над Израел

09:27 / 13.09.2023
1484
Националният отбор на България до 21 години победи с 1:0 Израел на стадион "Александър Шаламанов" в София.

Юношата на Локомотив (Пловдив) Петър Андреев стартира като титуляр. Нападателят остави добри впечатления с изявите си, а на почивката бе заменен от Мартин Сораков, който през лятото смени Крумовград със Славия.

От първата минута започнаха и двамата пловдивчани от ЦСКА - Станислав Шопов и Християн Петров. Юношата на "канарчетата" Никола Илиев реализира победното попадение, а друг "жълто-черен" кадър - Асен Митков, който в момента е в Левски, влезе в игра в 80-ата минута.

Българският тим стартира много силно срещата и доминираше на терена през по-голямата част от първото полувреме. Никола Илиев, Петър Андреев и Станислав Шопов опитаха късмета си, но така и не се стигна до гол във вратата на гостите.

Втората част започна много динамично. В 49-ата минута голямата звезда на гостите Анан Халаили излезе сам срещу Пламен Андреев, но стражът запази самообладание и се намеси решително, подпомогнат и от добрата намеса на капитана Християн Петров.

В ответната атака заменилият на почивката Петър Андреев - Мартин Сораков, пресече пас в израелската защита, преодоля вратаря на гостите и намери свободния Никола Илиев. Последният хладнокръвно финтира няколко човека от отбраната на съперника и прати топката в мрежата за 1:0.

Постепенно гостите започнаха да владеят повече топката, като по-запомнящ се бе далечен шут на Харуш в 67-ата минута, който мина опасно близо до гредата след рикошет.

Съставът на България: 23. Пламен Андреев, 2. Мартин Стойчев, 5. Велко Йеленкович, 4. Християн Петров, 15. Мартин Атанасов, 20. Кристиян Стоянов (90 - 3. Емануел Мирчев), 6. Емил Ценов, 8. Станислав Шопов (80 - 22. Асен Митков), 11. Петър Андреев (46 - 17. Maртин Сораков), 9. Георги Николов (76 - 16. Даниел Любомиров), 10. Никола Илиев (76 - 19. Николай Златев)