Арда спря победната серия на Локо, макар и в контрола

Коментари (2)
19:35 / 08.09.2023
5765
Локомотив Пловдив загуби от Арда с 1:2 в контролна среща, с която бе запълнена паузата в първенството. Спарингът се игра на стадион "Арена Арда" в Кърджали.

Черно-белите откриха резултата в 66-ата минута след хубава атака отляво. Алфа Конте получи топката и проби. Последва пас към влезлият на смяна Христо Иванов, който от 10-ина метра технично чукна с крак топката покрай вратаря на Арда за 0:1.

Само 3 минути по-късно домакините изравниха. Играч в бял екип бе изведен в чиста позиция, но вратарят на Локомотив спаси двата му удара. Топката обаче отиде в Динев, който при третата добавка я прати в мрежата.

В 76-ата минута Арда поведе с 2:1. Това стана от дузпа, която бе реализирана от Тунгара.

Черно-белите подновяват шампионата в неделя (17 септември) от 17,45 часа, когато гостуват на Етър в двубой от 9-ия кръг.