Арабаджиев с драматично второ място в Републиканското по картинг

Коментари (2)
09:41 / 05.07.2010
1971
Владимир Арабаджиев зае второ място в поредния кръг от Републиканския шампионат по картинг, който се проведе през уикенда на писта Лаута. Пловдивският пилот без проблеми завърши на първа позиция в първия манш на състезанието в клас Формула С. Във втория манш обаче в третата обиколка той изпусна завой и остана последен. До края на манша благодарение на майсторско пилотиране той успя да навакса загубената преднина и в крайна сметка завърши втори.

Победител в този клас стана Никифор Баневски, макар че и Арабаджиев имаше същия брой точки, но Баневски взе шампионската титла за този кръг, благодарение на по-доброто време, което записа в състезанието (00:38.025 мин.).

11. Габриел Пецов - 0 т.

В най-ниския клас Мини БГ с безпроблемни победи и в двата манша на най-виското стъпало на стълбичката на победителите се качи Юлиян Серафимов, след него се наредиха синът на кмета на град Варна Петър Йорданов и Даниел Добрев.

9. Христо Димитров - 10 т.

Във Формула А първото място в крайното класиране зае Васил Узунов, негови подгласници станаха Никола Велин и Марио Динолов.