Юношите на Локо четвърти в международен турнир
Автор: Екип Plovdiv24.bg 13:09 / 20.06.2010Коментари (14)3689
© Lportala.net
Юношеският отбор на Локомотив (Пловдив) завърши на 4-о място в международния турнир по футбол, организиран от Бурсаспор. Турският шампион организира турнир за родени през 1994-а и през 1995-а година на базата си в Орхангази, като поканени имаше от абсолютно всички балкански страни.

Локомотив (Пловдив) се представи много добре в турнира, като тимът зае 1-о място в своята група, но след това остана на 4-о място в крайното класиране. Домакините от Бурсаспор спечелиха турнира, след като на финала се наложиха над босненския ФК Сараево с 1:0, като попадението падна в последната секунда.

Кренер Рамадонич, който пази за Слога (Македония), беше определен за най-добър вратар на турнира. Съставът на Гиляни (Косово) получи наградата за отборен феърплей. Омер Полат от състава на Бурсаспор стана голмайстор, а треньорът на победителите Айваз получи и наградата за най-добър при наставниците.

Участваха още отбори от Черна гора, Сърбия, Албания и Турция, като всички получиха екипировка от организаторите.