Локо търси четири нови качествени попълнения
Важно решение за пестене на пари взеха на Лаута. Разходите за проби на чуждестранни играчи ще бъдат намалени драстично. Досега отборът плащаше за храна, спане и самолетни билети. През зимния трансферен период президентът Коко Динев пръсна над 40 000 лв, за да може треньорът Наджи Шенсой да огледа 14 футболисти от чуждестранния легион. В крайна сметка останаха само двамата французи Гара Дембеле и Юнес Бенжелюн.
Това лято на проби на Лаута също се очаква да се изредят поне 10-ина мераклии за черно-бялата фланелка от екзотични държави, като Уругвай, Бразилия, Конго и Испания. Покани ще бъдат отправяни едва след като някой от тях бъде одобрен от видеозаписите. Треньорът на Локо (Пд) Христо Бонев-Зума и помощниците му няма да правят селекция на килограм. Търсят се заместници на напусналите Йордан Тодоров, Гара Дембеле. Двамата преминаха съответно в Стяуа и Левски и отвориха дупки в нападение и дясната зона на халфовата линия. На Лаута ще привлекат още централен защитник и вътрешен халф
Източник: в. "7дни спорт"