Спартак вкара 5 на изпадащия Борислав (Първомай), предстои пловдивско дерби

09:06 / 20.04.2023
1633
Спартак (Пловдив) разгроми аутсайдера Борислав (Първомай) с 5:1 в мач от 30-ия кръг на Трета лига - Югоизточна група. Двубоят се игра на градския стадион "Пловдив", чийто терен придобива все по-окаян вид заради липсата на добра поддръжка.

Интрига в срещата нямаше, а още до почивката синьо-белите вкараха 4 безответни гола на своя съперник. Точни бяха Агоп Кочиян, Васил Стойчев, Кръстьо Милев и Георги Лазаров. След почивката се разписа и капитанът Кирил Георгиев.

Това бе 16-а победа от началото на сезона за възпитаниците на треньора Данаил Бачков. Спартаклии са на седмо място във временното класиране с актив от 54 точки (16 победи, 6 равенства и 8 загуби, при голова разлика 50:30). Отборът на Борислав (Първомай) е на последното 19-о място с 19 точки.

В следващия кръг Спартак гостува на Локомотив II в пловдивското дерби на Трета лига. Мачът е в неделя (23.04) от 17:00 часа, а от ръководството на "черно-белите" ще обявят всеки момент дали той ще се играе на "Лаута" или на стадиона в Садово.