България с тежка загуба в Будапеща! Ще чакаме следващия цикъл

Коментари (2)
23:38 / 27.03.2023
3078
Националният отбор на България записа втора поредна загуба в квалификациите за европейското първенство през 2024 година. Избраниците на селекционера Младен Кръстаич бяха разгромени от Унгария с 0:3 във втория си двубой от Група G, който се игра пред 55 000 зрители на "Пушкаш Арена" в Будапеща.

Така България остава без спечелена точка и още от самото начало сведе шансовете си за класиране до минимум.

Домакините откриха резултата още в 7-ата минута чрез Вечей. Двадесет минути по-късно капитанът Собослай удови след страхотно изпълнение на фаул. Пет минути преди почивката унгарците реализираха за 3:0 чрез Мартин Адам.

Неприятностите за България продължиха и през второто полувреме, когато контузия получи капитанът Кирил Десподов.

В другия мач от нашата групата Сърбия победи Черна гора с 2:0 като гост и е лидер с пълен актив от 6 точки. Следват Черна гора и Унгария с по 3 точки.