Очаквано! Марица завърши полусезона в НВЛ без загубен гейм

12:09 / 12.12.2022
1006
Марица (Пловдив) завърши без загуба и загубен гейм първия полусезон в Национална волейболна лига Демакс. Маричанки победиха като гост с 3:0 (25:19, 25:8, 25:16) гейма новака Хектор (София) в мач от седмия кръг в първенството. Мачът се игра в залата в Драгоман.

В първия гейм до 10:9 за Марица геймът беше равностоен, но шампионките дръпна със 7 точки при 20:13 и затвориха частта без проблем с 25:19.

Във втората част Марица стартира ударно с 8:0, стигна се до 17:5, а вторият гейм беше спечелен с 25:8.

В третия гейм момичетата на Борислав Крачанов поведоха с 8:6. Стигна се до 16:12, а мачът приключи след 25:16 за пловдивчанки.

Най-резултатна за Марица стана Боряна Ангелова с 14 точки, 7 добави Добрина Христоскова, а с по 5 се отчетоха Златина Друмева, Маргарита Гунчева и Ива Дудова.

За Хектор най-резултатна стана Йоана Георгиева с 10 точки.

Следващият мач на маричанки е следващата седмица срещу отбора на Марица 2022 Пловдив в двубой от четвъртфиналите в турнира за Купата на България. Двубоят ще се играе в зала Сила, но все още няма конкретен час за срещата.

На 20 декември (вторник), от 18:00 б.в. в зала Колодрума маричанки приемат турския гранд Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул) във втория си мач от груповата фаза на Шампионската лига.