Таекуондо клуб Кондор 2000 стана комплексен победител в турнира "Пловдив Оупън"

16:36 / 28.11.2022
1373
Таекуондо клуб Кондор 2000 стана комплексен победител на завършилия международен турнир "Пловдив Оупън", който се проведе при отлична организация в града под тепетата. Над 600 състезатели от всички възрастови групи се включиха в надпреварата в зала "Сила".

Състезанието бе открито от председателя на комисията по спорт към Парламента Халил Летифов, който поздрави всички участници и организаторите за това, което правят за този красив спорт. Председателят на БФТ Слави Бинев също отправи приветствие към организатора Димитър Тончев, както и изказа огромна благодарност към г-н Летифов, който със своето присъствие показва загриженост за развитието на спорта в България.

В клас "Б" победител е ТК Финикс със 6 златни, 4 сребърни и 5 бронзови медала. На второ място останаха представителите на ТК Кондор 2000 с 5 златни, 6 сребърни и 3 бронзови медала. Третото място при най-малките зае ТК Таекуондо фитнес с 5 златни, 2 сребърни и 8 бронзови медала.

При по-големите от клас "А" първото място е за таекуондистите от ТК Сунг Ри от Ботевград с 9 златни, 3 сребърни и 4 бронзови медала. Второто място остана за ТК Кондор 2000 с 5 златни, 6 сребърни и 7 бронзови отличия. На трето място се класираха състезателите от ТК Гладиатор с 5 златни, 2 сребърни и 4 бронзови медала.

В общото генерално класиране на първо място се класираха таекуондистите от ТК Кондор 2000, следвани от ТК Финикс, а трети останаха представителите на ТК Сунг - Ри.