Англия стартира с голово шоу в Катар, тежка контузия беляза мача с Иран

17:14 / 21.11.2022
1433
Англия стартира ударно участието си на Световното първенство по футбол в Катар. Играчите на селекционера Гарет Саутгейт разгромиха Иран с 6:2 в първи мач от Група В.

Интригата бе убита още до почивката, когато англичаните вкараха три попадения чрез Джюд Белингам (35), Букайо Сака (44) и Рахийм Стърлинг (45+1).

През втората част Букайо Сака отново се разписа в 62-ата минута, а сред голмайсторите се наредиха още Маркъс Рашфорд (71) и Джак Грилиш (90). Попаденията за Иран отбеляза Мехди Тареми (65, 90+12- дузпа).

Мачът ще се запомни с инцидента в 10-ата минута, когато вратарят на Иран Бейранван се сблъска много тежко със свой съотборник. Играта бе спряна за повече от 5 минути, докато се оказваше лекарска помощ. Бейранван първо показа, че може да продължи мача, но след само още 2-3 минути игра даде знак за смяна и бе изнесен на носилка.

По-късно тази вечер от 21,00 часа е другият двубой от Група В между отборите на САЩ и Уелс.