Траоре отново герой с два гола, Ботев II шокира Крумовград с обрат след почивката

Коментари (1)
16:23 / 31.10.2022
5257
Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) последва примера на играчите от представителния тим и също постигна първа победа като гост от началото на сезона във Втора лига. Жълто-черните удариха претендента за елита ФК Крумовград с 2:1 в мач от 15-ия кръг, който се игра на стадиона в родопския град.

В герой за "канарчетата" отново се превърна Абдулайе Траоре, който отбеляза и двете попадения в мача. Plovdiv24.bg припомня на читателите си, че 18-годишният нападател от Кот д'Ивоар се разписа два пъти и в дебюта си преди седмица при успеха над Добруджа с 2:0.

Ахмед Осман откри резултата за Крумовград в 38-ата минута. След почивката последва обрат след головете на Траоре в 48-ата и 80-ата минута.

Така Ботев II има вече актив от 15 точки, с който изскочи на 16-о място във временното класиране. зад "канарите" останаха Созопол с 13 т. и Добруджа с 12 т.