Шестима от Локо пропуснаха днешната тренировка, търсят си отбори
Наджи Шенсой няма да разчита на някои от играчите на Локомотив Пловдив през пролетта. От днешната тренировка отсъстваха Веселин Марчев, Христиан Попов, Георги Данов, Мартин Сечков, Фелисиен Сингбо и Цветелин Радев, научи Plovdiv24.bg. Част от тях ще играят под наем в други отбори, докато други може да разтрогнат по взаимно съгласие и да станат свободни агенти. Марчев, Попов и Радев най-вероятно ще играят като преотстъпени във Вихрен. Данов ще играе в местния втородивизионен тим Брестник. Бенинецът Сингбо ще разтрогне с тима по взаимно съгласие, но се е разбрал с ръководството да не преминава в друг български тим.
Трима от гласените за напускане - Георги Бъчваров, Трезор Лунтала и Рангел Абушев тренираха днес и най-вероятно ще останат в тима и през пролетния дял. Абушев обаче ще играе само в дублиращия състав. Футболистите и в момента водят преговори с Локомотив, с мениджърите си и с други отбори за това къде ще продължат кариерите си. Ръководителите в Локо заявиха след мача с Брестник, че бройката на футболистите в тима трябва да бъде намалена.