Спартак разгроми Гигант в контрола

Коментари (3)
10:49 / 19.02.2010
2226
Спартак Пловдив разгроми с 5:0 ИТД Гигант (Съединение) в контрола, играна вчера в Голям чардак, съобщиха от клуба. 45 минути с екипа на спартаклии записа подвизаващият се в Италия екснационал Красимир Чомаков. Халфът даже асистира за едното от попаденията на синьо-белите. С два гола и голов пас се отчете Добри Орловски.

Именно Орловски откри серията голове с попадение в началото за 1:0. Той бе намерен пред голлинията от Филип Чипчев. В 29-ата минута падна вторият гол на "гладиаторите". Филип оплете топката в малката мрежика с техничен удар след асистенция на Красимир Чомаков. После Добри Орловски заби третия гол с удар по диагонала. 5-6 минути преди почивката Орловски центрира и Георги Стоянов вкара с глава за 4:0. В началото на второто полувреме вкара и Денис Генчев. Тийнейджърът мушна с глава, след като засече пас от крилото на Асен Вълчев.

"Доволен съм, че успяхме да изиграем тази контрола. Знае се колко проверки пропаднаха заради снега", коментира след мача старши треньорът на Спартак Николай Киров - Белия. Спаринга в Голям чардак с интерес изгледаха бившите играчи на Спартак Митко Ценовски и Красен Трифонов.

Съединение - Спартак (Пд) 0:5
Голмайстори: 0:1 - Орловски 13, 0:2 - Чипчев 29, 0:3 - Орловски 34, 0:4 - Георги Стоянов 39, 0:5 - Денис Генчев 55

Гигант: Жилков, Кавърджиев, Манев, Влашев, Светлев, Кочанов, Кардашев, Райчо Танев, Костадин Апостолов, Славов, Е.Георгиев (Ап.Иванов, Господарски, Коев, Стоянов, Димитров)
Спартак: Илия Николов, Мурад, Т.Симеонов, Аргиров, Иван Димов, Чомаков, Орловски, Стаев, Чипчев, Г. Стоянов, Камен Апостолов (Ст. Стойчев, Григоров, Д. Димитров, Асен Вълчев, Денис Генчев, Мекиков, Коларов, Данчо Христов, Филип Лупов)
Рефер: Лъчезар Йонов