В рамките на Европейската седмица на мобилността кметът на район "Източен“ лично организира спортен празник. Целта на
Иван Стоянов е да извади хората от домовете им и да ги накара да спортуват, след дългата социална изолация по време на пандемията.
Събитието ще се проведе на спортното игрище и площадката за петанк на улица "Ген. Радко Димитриев“ на 18 септември (неделя) от 11:00 часа. Най-любезно са поканени всички жители на района и града под тепетата. По желание те ще могат да се включат във всеки от следните спортове - футбол, волейбол или петанк. В мероприятието участие ще вземат кметът Стоянов и представители на районната администрация като сформират собствени отбори.
След като е ден за физическа активност, е препоръчително участниците да се придвижат до локацията в квартал "Гладно поле“ с колела, тротинетки или друг вид еко транспорт, уточниха от районното кметство.