Играч на Локо с цял мач за България U19 при успех с късен гол над Словения

09:52 / 26.08.2022
1609
Юношеският национален отбор на България до 19 години взе реванш от връстниците си от Словения за поражението с 1:3 преди три дни и снощи спечели втората контролна среща между двата тима с 1:0. Победния гол в Национална футболна база "Бояна“ отбеляза резервата Валентин Петров в самия край на двубоя.

Селекционерът Ангел Стойков заложи на почти изцяло нов титулярен състав в сравнение с предишния мач, а през първата част двата тима наблегнаха на предпазливи действия и опасности пред двамата вратари почти липсваха.

Пълни 90 минути за България записа защитникът на Локомотив Пловдив Тодор Павлов, който бе единствен представител на града под тепетата в националната ни гарнитура.

След почивката нашият тим увеличи оборотите и достигна до няколко ситуации пред словенската врата. Логичното се случи в 89-ата минута, когато Борис Димитров се откъсна сам срещу вратаря Дермастия, но бе фаулиран от капитана на гостите Каменшек Пахич, който получи директен червен картон. От отсъдения фаул пред границата на наказателното поле Валентин Петров порази вратата на Словения и донесе драматичната победа на "лъвчетата“.

Съставът на България: 1. Давид Борисов, 14. Николай Желязков, 3. Теодор Иванов (30 – 2. Росен Божинов), 6. Мартин Георгиев, 16. Тодор Павлов, 21. Чунг Нгуен До (55 – 8. Димитър Иванов), 15. Мирослав Маринов (69 – 11. Георги Атанасов), 20. Асен Митков, 22. Антоан Стоянов, 17. Йоан Йорданов (55 – 10. Борис Димитров), 19. Борислав Рупанов (83 – 5. Валентин Петров).