Дубълът на Локо поведе с 2:0, но допусна обрат срещу Спартак

14:38 / 23.07.2022
2272
Спартак (Пловдив) обърна от 0:2 до 3:2 дублиращия тим на Локомотив (Пловдив) в контрола, играна днес на стадиона в Садово. Заради контузии спаринга пропуснаха 11 футболисти на синьо-белите - Димитър Георгиев, Радослав Влашев, Стойчо Папазов, Георги Йотовски, Елмаз Сюлейман, Доминик Дюлгерски, Иван Ангелов, Давор Илиев, Христос Доков, Валентин Сливов и Веселин Локов.

"Гладиаторите" стартираха лошо и след две колективни грешки в защита изоставаха с два гола още до 30-ата минута.

В 37-ата минута Кирил Георгиев центрира към Георги Лазаров, който засече с глава за 2:1.

В 67-ата минута Кирил Георгиев от много малък ъгъл прониза вратата на черно-белите за 2:2, а 4 минути преди края на мача Димитър Юруков бе най- съобразителен след разбъркване в наказателното поле и донесе победата за Спартак с крайното 3:2.

Най-опитният в Спартак - Тодор Тимонов - Лимона, пропусна дузпа в 57-ата минута, а Антон Маргаритов, Георги Лазаров и Александър Стойчев удариха гредите.

До началото на първенството Спартак ще изиграе още една контролна среща - идната събота с тима на Атлетик (Куклен).