Две греди, пропусната дузпа и 7 отсъстващи футболисти в първата контрола на Спартак

11:42 / 10.07.2022
2770
Спартак (Пловдив) започна успешно серията си от контролни срещи преди новия сезон в Трета лига - Югоизточна група. Синьо-белите победиха Борислав (Първомай)  с 2:1 в спаринг, който се проведе на градския стадион "Пловдив".

Заради различни здравословни проблеми треньорът Данаил Бачков не можеше да разчита на 7 футболисти - Кръстьо Милев, Давор Илиев, Доминик Дюлгерски, Елмаз Сюлейман, Мартин Здравчев, Валентин Сливов и Димитър Юруков. В контролата обаче игра спортният директор на "гладиаторите" Денис Хасан.

Още в 3-ата минута новото попълнение Николай Георгиев откри резултата, след като засече центриране на Тодор Тимонов от корнер.

След това Георги Лазаров и Васил Стойчев бяха изведени сами срещу вратаря на гостите, но пропуснаха да се разпишат.

В 37-ата минута вратарят на Спартак Димитър Георгиев сгреши, като се размина с топката и тя попадна в нападател на гостите, който превърна положението в гол - 1:1.

В началото на второто полувреме юношата на Спартак Веселин Локов разтресе напречната греда след силен диагонален удар.

Четвърт час преди края Антон Маргаритов открадна една топка и пусна пас в коридор към Георги Лазаров, който този път беше точен и оформи крайното 2:1. Малко след гола гредата за втори път спаси тима на Борислав, този път след удар на Александър Стойчев.

Две минути преди края спартаклии получиха дузпа. Зад топката застана Георги Лазаров, но вратарят на първомайци спаси удара му.

Следващата втора контрола на Спартак е в сряда (13 юли) от 19:00 часа срещу тима на Хебър II в Пазарджик.

Спартак игра в състав: Димитър Георгиев, Александър Стойчев, И. Тонов, Р. Влашев, Николай Георгиев, Георги Йотовски, Тодор Тимонов, Христос Доков, Кирил Георгиев, Георги Лазаров, В. Стойчев (П. Мильотев, Ц. Вълчинов, Веселин Локов, Д. Милчев, И. Ангелов, С. Папазов, Денис Хасан, Антон Маргаритов).