Край на лагера в Словения! От 7 контроли Марица загуби 6 и вкара само веднъж

14:38 / 05.07.2022
1367
Марица не успя да отбележи гол и в последната си контрола от летния лагер в Словения. Жълто-сините загубиха от словенския Брине с 0:1 в спаринг, който се проведе днес на стадиона в град Брежице.

Така в общо 7 приятелски двубоя възпитаниците на треньора Николай Димитров успяха да вкарат едно единствено попадение - при поражението с 1:5 от румънския УТА (Арад), припомня Plovdiv24.bg. Тимът стигна само до едно равенство - 0:0 срещу вицешампиона на Босна ФК Тузла, а загуби тежко срещу сръбските Раднички Крагуевац (0:3), Войводина Нови Сад (0:3) и Раднички Ниш (0:6), както и срещу хърватския Шибеник (0:3).

Още в първата минута на мача срещу Брине Милен Танчев отне една топка и излезе сам срещу противниковия вратар. Последва обаче шут от малкото наказателно поле в страничната греда. Веселин Марчев също имаше шанс да открие, но стражът на Брине спаси.

През второто полувреме сам срещу вратаря се озова и Петър Атанасов, но също не успя да го преодолее.

Домакините стигнаха до гол след центриране на втора греда и удар с глава.

Отборът на Марица тръгва днес към Пловдив.