Шампионска титла и още 8 медала за каратеките на АСКК "Тракия" от първенството в Шумен

09:21 / 30.05.2022
2444
В зала "Арена Шумен" в град Шумен завършиха националните първенства по ката за деца 10, 12 и 14 години, както и традиционният турнир "Мадарски конник" за мъже и жени ката и кумите по карате Шинкиокушин.

В състезанието взеха участие 237 каратеки от над 20 клуба в цяла България. АСКК "Тракия" (Пловдив) взе участие с 19 състезателя в различните възрастови групи и спечели 1 златен медал, 3 сребърни  и 5 бронзови медала.

Златно отличие за АСКК "Тракия" донесе Георги Атанасов в дисциплината ката при мъжете.

Сребърни медали спечелиха Цветиана Димитрова (ката, деца 10г), Галена Атанасова (ката, деца 14г) и Николай Димов  (кумите, мъже, кат.75кг).

Бронзови медали завоюваха Руско Вълчев (кумите, мъже, кат.+85кг), който показа изключителен боен дух като изигра две срещи с над 10кг. по тежки противници, Александра - Никол Димитрова (ката, деца 12г), Дени Айдън (ката, деца 12г), Иван Иванов (ката, кадети) и Галена Атанасова (ката, кадетки).

Продължава подоготовката на нашите каратеки за Международния турнир "Черно море", който ще се проведе в Бургас на 26 юни.