Нищо ново под слънцето! Поредна наказателна акция на Спартак в "А" Регионална група

11:46 / 22.05.2022
2534
Нищо ново под слънцето - отборът на Спартак (Пловдив) постигна 28-ата си победа от 28 мача в "А" Регионална група. Този път синьо-белите се справиха с Металик и го разгромиха с 4:0 при гостуването си в Сопот в двубой от предпоследния кръг.

На терена нямаше интрига, а домакините не успяха да отправят нито един удар към вратата на пловдивския тим.

В 15-ата минута Антон Маргаритов намери Александър Стойчев, който с много мощен диагонален удар откри резултата.

В началото на второто полувреме Георги Лазаров направи резултата 2:0. Само 5 минути по-късно младият нападател отбеляза второто си попадение, правейки резултата класически.

В 65-ата Валентин Сливов с много хубав удар оформи крайното 0:4.

Освен това гредите на два пъти спасяваха домакините от Металик от нови попадения.

Спартак е абсолютният лидер в групата и отдавна се готви за предстоящите баражи за влизане в Трета лига. Тимът е с пълен актив от 84 точки и голова разлика 136:8.

Следващата седмица се очаква Спартак да получи служебна победа от отложения мач с Вихър (Войсил), а в последния кръг на 29 май (неделя) от 18:00ч. на стадион "Пловдив" синьо-белите приемат ФК Тракия 2008.

Спартак игра в състав: Д. Георгиев, К. Милев, А. Стойчев, Х. Доков, Г. Йотовски, К. Георгиев, А. Маргаритов, В. Сливов, Д. Юруков, Г.Лазаров, Л. Цеков ( Д. Дюлгерски, В. Стойчев, Ц. Вълчинов, Д. Милчев, А. Шиков).