Георги Минчев пропусна златна възможност за гол при дебюта си за ФК Рига

15:52 / 14.03.2022
1589
Бившият голмайстор на Локомотив Пловдив Георги Минчев записа официален дебют за ФК Рига. Националът игра половин час за новия си клуб при победата с 2:1 над Валмиера в двубой от първия кръг на латвийското първенство, провери Plovdiv24.bg.

Минчев бе пуснат на терена от треньора Торстен Финк в 61-ата минута на мястото на Олександър Филипов, който вкара първия гол за домакините в 4-ата минута.

Победното попадение бе дело на защитника Глоди Нгонда в 86-ата минута, засичайки с глава подаване от фланга.

В самия край на мача Георги Минчев изскочи сам срещу противниковия вратар отдясно в наказателното поле и отправи силeн шут, но стражът на гостите изби в корнер. В следващия кръг на 19 март ФК Рига излиза срещу тима на Лиепая.