След 350 "сухи" минути дубълът на Ботев най-после отбеляза гол

15:53 / 21.02.2022
3139
Вторият отбор на Ботев (Пловдив) стартира с равенство официалните мачове за 2022 година. Жълто-черните завършиха 1:1 срещу дублиращия тим на Лудогорец (Разград) в двубой от 23-ия кръг на Втора лига, който се игра на базата в "Коматево".

По този начин възпитаниците на треньора Стефан Стоянов имат вече актив от 23 точки и са на 12-о място във временното класиране. Първият двубой между двата тима също завърши без победител, но в Разград двата тима приключиха при атрактивното 3:3.

"Канарите" не бяха вкарвали гол в последните си 3 шампионатни мача, а последната им победа е от 27 ноември 2021 година, когато спечелиха градското дерби срещу Марица с 2:1 като гости.

Резултатът бе открит в 38-ата минута, когато Владислав Найденов прати топката в мрежата зад вратаря Християн Славков - 0:1.

Точката за Ботев бе спечелена в 82-ата минута. Тогава Юсеин Касов попадна в прегръдките на своите съотборници, разписвайки се за 1:1. Това бе първо попадение за отбора след повече от 350 "сухи" минути.