Локо записа първа загуба в контролите

Коментари (1)
15:17 / 08.02.2022
3844
Локомотив (Пловдив) записа първа загуба в контролите от зимната си подготовка. Черно-белите отстъпиха на Пирин с 1:2 на стадион "Христо Ботев" в Благоевград, а спарингът беше закрит за фенове и журналисти.

Преслав Йорданов (16) и Иван Тасев (83) бяха точни за "орлетата", а Георги Минчев (38) се разписа за пловдивчани.

До този момент възпитаниците на треньора Александър Тунчев победиха с по 3:1 своя дублиращ отбор, съгражданите си от Марица и Миньор (Перник), наложиха се с 1:0 над Вихрен (Сандански) и завършиха 0:0 срещу Етър (Велико Търново).

С проверката срещу "орлетата" приключи и лагерът на вицешампионите в Сандански.

Домакините откриха резултата буквално при първото си положение в мача. В 16-ата минута Преслав Йорданов получи топката в наказателното поле и я прати в мрежата зад Лукас Рейдър за 1:0.

Само 3 минути по-късно Димитър Илиев изведе Йосип Томашевич в добра позиция. Хърватинът отправи удар, но уцели гредата.

В 38-ата минута вицешампионите изравниха резултата. Това стана след атака на Бирсент Карагарен. Той нахлу от дясно в наказателното поле и подаде към Георги Минчев, който от 4-5 метра засече за 1:1.

Минута преди почивката съдията отмени гол на Локомотив заради засада. Малко след началото на второто полувреме Димитър Илиев изпълни добре пряк свободен удар, но вратарят на Пирин Марио Кирев спаси.

В 83-ата минута домакините стигнаха до победното попадение. Иван Тасев бе изведен в малкото наказателно поле и вкара за крайното 2:1.

Лукас Рейдър, Кристиан Гомис, Мартин Паскалев, Милош Петрович, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Бирсент Карагарен, Йосип Томашевич, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Георги Минчев (Илко Пиргов, Александър Василев, Венсан Марсел, Райън Бидунга, Емил Янчев, Ивайло Димитров, Милислав Попович, Христо Иванов, Айвън Ангелов).