Ботев пак вкара 5 в Коматево, Монир Ал Бадарин с дебютен гол

15:52 / 05.02.2022
4272
Ботев (Пд) постигна втора поредна победа, вкарвайки 5 гола, в контролите през 2022 година, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Жълто-черните разгромиха втородивизионния Септември с 5:1 в спаринг на базата си в Коматево.

Пловдивчанинът Атанас Кабов (17) бе точен за гостите, а техен футболист си отбеляза и автогол в 66-ата минута. Маркиньос (22, 56), Филип Филипов (84) и младокът Монир Ал Бадарин (86) се разписаха за домакините.

Това бе четвърта проверка за възпитаниците на Азрудин Валентич, които преди това загубиха от Легия (Варшава) с 0:2, завършиха 2:2 срещу Зенит (Санкт Петербург) и разгромиха Царско село с 5:0.

Футболистите на Ботев излязоха за мача със Септември с позабравените бели тениски с надпис на гърдите "Кауза Колежа".

В 17-ата минута Септември откри резултата, след като с няколко подавания топката стигна до Атанас Кабов. Бившият футболист на Левски (Сф) и Витоша (Бистрица) опита удар от средна дистанция и изненада вратаря Георги Аргилашки за 0:1.

Пет минути по-късно ботевистите изравниха. Па Конате получи извеждащ пас от Реда Рабей и центрира към наказателното поле. Там Маркиньос засече, а вратарят отрази удара. Последва обаче добавка, при която бразилецът бе точен за 1:1.

Десет минути след почивката пловдивският рефер Владимир Вълков отсъди дузпа за домакините. Тя бе реализирана от Маркиньос за 2:1.

В 66-ата минута Етоо центрира към Реда Рабей, който овладя и на свой ред прати топката към наказателното поле. Там бранител на Септември опита да изчисти, но вкара топката в собствената си врата за 3:1.

В 84-ата минута Реда Рабей намери Филип Филипов в наказателното поле и бранителят реализира отблизо за 4:1.

Само две минути по-късно Николай Минков проби отдясно и центрира. Младокът Монир Ал Бадарин засече с глава в мрежата за 5:1. Това бе първи гол с екипа на Ботев за нападателя, който само преди 5 дни подписа професионален договор с клуба

Георги Аргилашки (Хидайет Ханкич), Па Конате, Виктор Генев, Самуел Супрайен, Джеймс Етоо, Станислав Работов (61- Филип Филипов), Дилан Мертенс, Реда Рабей, Маркиньос (61- Лъчезар Балтанов), Мохамед Брахими, Емануел Току.