Ален Ожболт преболедува ковид и отново вкара, обявиха го за №1

Коментари (1)
11:55 / 17.01.2022
2616
Бившият футболист на Локомотив Пловдив Ален Ожболт продължава да бележи редовно голове в Израел. Словенският нападател, който остави завинаги името си в историята на черно-белите, се разписа веднъж за своя тим Апоел (Хайфа) при равенството 2:2 като домакин на Макаби Петах Тиква в мач от 18-ия кръг на елитния шампионат на Израел, провери Plovdiv24.bg.

25-годишният Ожболт откри резултата още в 7-ата минута. Той получи прецизен пас от Тургеман, овладя хладнокръвно и с диагонален удар прати топката в мрежата.

Впоследствие гостите обърнаха резултата с две попадения на Адени Джеймс (34) и Ламек Банда (49). Ханан Мамам изравни за Апоел в 69-ата минута.

Ожболт остана на терена до 73-ата минута, когато бе заменен. Това бе първи негов мач след 10-дневно отсъствие заради прекаран коронавирус. Plovdiv24.bg припомня на читателите си, че словенският нападател вкара за Апоел в първия мач на отбора за 2022 година при равенството 2:2 Апоел Кайрат Шмона, след което даде положителен тест за ковид.

"Ален Ожболт за пореден път игра силно и бе избран за най-добрия футболист на Апоел в този мач", съобщава официалният сайт на "червено-черните".

От началото на сезона Ален Ожболт има вече 7 гола и 1 асистенция от общо 17 шампионатни двубоя с екипа на Апоел (Хайфа), показа справка на Plovdiv24.bg. Неговият тим е на 8-о място във временното класиране с актив от 23 точки. Лидер с 41 точки е градсксият съперник Макаби (Хайфа).