Марица приключи годината с тежка загуба в Шампионска лига

20:00 / 21.12.2021
1359
Шампионките на България Марица (Пловдив) загубиха третата си среща от груповата фаза Шампионската лига срещу руския гранд Динамо (Казан) с 0:3 (10:25, 21:25, 20:25) гейма. Мачът се игра в зала "Санкт Петербург" в руския град Казан.

В първия гейм се стигна до 12:6, а домакините затвориха първата част с 25:10.

Във втория гейм Марица поведе с 4:2, стигна се и до 12:9 за пловдивчанки, Динамо успя да изравни и да поведе с 20:17, маричанки обаче не се дадоха и намалиха изоставането си на само точка – 21:20. Рускините успяха да затворят гейм в своя полза след 25:21.

Момичетата на Борислав Крачанов поведоха и в третата част с 5:3. Динамо поведе със 17:13, но шампионките на България се доближиха до само точка 19:18. Вторият в руското първенство успя да затвори мача в своя полза след 25:20.

За Марица най-резултатна стана Силвана Чаушева с 12 точки, а 8 добави Александра Миланова. За Динамо топреализатор стана Саманта Фабрис с 15 точки

С тази среща Марица приключи годината, а следващият мач в Шампионска лига ще е бъде на 19 януари – гостуване на турския гранд Фенербахче (Истанбул).