Двата отбора на Спартак постигнаха очаквани победи

09:35 / 22.11.2021
1526
Двата отбора на Спартак (Пловдив) постигнаха победи в съответните първенства, в които участват. Представителният тим на синьо-белите заслужи 14-и пореден успех, след като се наложи с 4:0 над тима на Металик (Сопот).

В 35-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка на защитник на Металик, а Тодор Тимонов не сгреши от бялата точка и откри резултата.

Минута преди почивката отново Тимонов удвои, след като получи отличен пас в наказателното поле, стреля от движение и топката попадна в мрежата след рикошет.

В 73-ата минута Георги Лазаров завърши отлична атака и направи резултата класически. Само една минута по-късно влезлият на смяна Александър Стойчев с глава оформи крайното 4:0.

Така Спартак (Пловдив) е едноличен лидер в класирането с 42 точки и голова разлика 66:3. В последния кръг от есенния дял на първенството на 28.11 (неделя) от 14:30 часа синьо-белите гостуват на Тракия 2008 (Нови Извор).

В същото време вторият отбор на Спартак победи като гост Белащица с 2:1. Двубоят бе част от 12-ия кръг на "Б" Регионална група - Запад. Попаденията за "гладиаторите" бяха дело на Веселин Локов и Атанас Павлов.