Спартак падна драматично от Дунав за Купата след продължения

Коментари (5)
17:43 / 21.10.2009
1990
Спартак загуби драматично гостуването си на Дунав в Русе, в мач за Купата на България. "Гладиаторите" паднаха с 1:2, след равенство в редовното време и продължения.

Домакините поведоха преди почивката след центриране от дясно и удар с глава.

Пловдивчани изравниха резултата след почивката, след точно изпълнен пряк свободен удар от Любомир Чернев.

Така срещата приключи при резултат 1:1, но тъй като спора трябва да се реши в един двубой започнаха продължения. В последната минута на второто продължение домакините стигнаха до победата, след изпълнение на пряк свободен удар и разбъркване в наказателното поле на Спартак.