Ботев Враца - Ботев Пловдив 1:1

Коментари (6)
22:49 / 16.08.2021
5444
Ботев Пловдив и домакините от Ботев Враца завършиха наравно в мач от четвъртия кръг от родното първенство по футбол. Срещата започна динамично с две атаки. Още във втората минута Маркиньос получи подаване от Атанас Илиев и стреля, но слабо и стражът на врачани улови топката.

В 12-ата минута удар с глава на Мирослав Маринов попадна в ръцете на Георги Аргилашки

В 21-та минута пловдивчани отвърнаха с добра атака. След хубаво спиране на Атанас Илиев пред наказателното поле на врачани, той успя да отклони топката към Николай Минков, чийто удар обаче се оказа доста неточен.

Четири минути по-късно Атанас Илиев опита удар от много трудна позиция, но топката профуча над напречната греда.

Упорството на тарана все пак даде свтоя резултата в 44-та минута. След продължителна атака, "канарчетата" успяха да закарат топката до лявото крило, където Кевин Янсон отклони към Атанас Илиев, а таранът разстреля безмилостно Краси Костов от много сложна позиция.

Ботев Враца натисна през второто полувреме и в 53-та минута успяха да изравнят. След продължтелна атака по левия фланг и разбъркване в наказателното поле на Ботев Пловдив, Костадин Ничев прибра топката и разстреля с все сила Аргилашки за 1:1.

Ето и съставите на двата отбора:

Ботев Враца: Красимир Костов - Валери Христов, Илия Миланов, Костадин Ничев, Мартин Николов – Йоан Бауренски, Сержиньо - Красимир Тодоров, Мирослав Маринов, Виктор Василев – Дориан Бабунски

Ботев Пловдив: Георги Аргилашки – Станислав Работов, Самюел Супрайен, Виктор Генев – Николай Минков, Кевин Янсон, Реда Рабей, Маркиньос – Емануел Току – Дилан Мертенс, Атанас Илиев