Сравнително малко на брой работници извършват в момента строително-монтажни дейности на стадион "Христо Ботев“, видя репортер на Plovdiv24.bg. Както нашата медия вече информира читателите си, заради жегите бе променен и графикът на работния ден, който стартира в 4 часа сутринта и приключва най-късно в 12,00.
В момента на обекта се работи предимно по частите, които не подлежат на допълнително проектиране и затова напредването е в доста по-бавни темпове.
Припомняме, че се наложи екипът на архитект Георги Савов да прави допълнително проектиране, за да може първият етап от строителството да приключии с отпуснатите от държавата 25 млн. лева така, че стадионът да получи лиценз за мачове от Първа лига.
За да се случи това обаче от Общината трябва да отпуснат още около 2 млн. лева. Засега одобрени от общинския съвет са 332 400 лева - 60 000 лв. за новото "препроектиране", 36 000 лева за инвеститорски надзор, 120 000 лв. за авторски надзор и 116 400 лв. за строителен надзор.
Най-важни обаче са средствата за закупуване на нови 18 777 седалки и цялостното обновяване на тревния терен, за което ще са необходими около 1,6 млн. лева.
Гледайте в прикаченото видео и галерия от снимки каква е ситуацията в момента на "Колежа"!