Трима от Лудогорец получиха наградите си от анкетата "Футболист на Футболистите"

2702

Трима футболисти на Лудогорец получиха наградите, които заслужиха за първите си места в 20-ото издание на анкетата "Футболист на Футболистите". Това стана минути преди началото на двубоя срещу ЦСКА 1948, спечелен впоследствие с 3:0 от шампионите.

Антон Недялков вдигна статуетката за победител в анкетата "Футболист на Футболистите“.

Доминик Янков бе награден за "Най-добър млад футболист" през сезон 2020/2021, а Клаудио Кешерю взе приза за голмайстор №1 в Първа лига за минталия сезон.

Тримата бяха наградени от президента на Асоциацията на българските футболисти (АБФ) Дончо Донев.

Заради пандемията от COVID-19 тази година нямаше тържествена церемония с награждаване на призьорите. Поради тази причина организаторите от АБФ решиха да връчат наградите на победителите и подгласниците поотделно.

Припомняме, че анкетата "Футболист на Футболистите“ е уникална по рода си, защото играчите сами избират най-добрия измежду тях за съответния футболен сезон.

Антон Недялков спечели първото място, изпреварвайки по гласове миналогодишния победител Димитър Илиев (Локомотив Пловдив), а втори негов подгласник бе Спас Делев (Арда).

Доминик Янков заслужи приза "Най-добър млад футболист" с огромна преднина пред подгласниците си в този раздел Преслав Боруков (Етър) и Виктор Попов (Черно море).

Клаудио Кешерю пък стана най-добрият голмайстор в елита, отбелязвайки 18 попадения през миналия сезон.


Още по темата: Първа лига, сезон 2021-2022
Всички новини по темата: (339)

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).