Лудогорец помрачи 95-годишния юбилей на Локомотив

Коментари (16)
22:55 / 25.07.2021
6497
Локомотив Пловдив стартира неуспешно сезон 2021/2022 в Първа лига. Вицешампионът отстъпи на шампиона Лудогорец с 1:3 в дербито от първия кръг на първенството, което се игра на "Лаута" навръх 95-ия рожден ден на черно-белите, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Капитанът Димитър Илиев (67) вкара за пловдивчани, а Елвис Ману (44), Кирил Десподов (76) и Текпетей (90+3) бяха точни за гостите от Разград.

Черно-белите стигнаха до голова ситуация още в 5-ата минута. Парвиз Умарбаев получи топката край тъчлинията, навлезе навътре необезпокоявано и шутира с левия крак по земя, но Падт спаси.

Пет минути по-късно Алекс Сантана отговори с мощен шут от далечна дистанция, при който топката рикошира в напречната греда.

В 25-ата минута Елвис Ману изскочи сам срещу Илко Пиргов, но вратарят на пловдивчани спаси.

В 41-ата минута дойде най-чистото положение за локомотивци. Димитър Илиев получи отдясно и мигновено центрира към наказателното поле. Там Георги Минчев засече с глава, а топката профуча на сантиметри от гредата в аут.

Така се стигна до 44-ата минута, когато Лудогорец откри резултата. Сисиньо изведе Текпетей отдясно, който почти от аутлинията подаде към Елвис Ману, който почти от упор засече с крак за 0:1. Ситуацията бе прегледана от VAR за евентуална засада на Текпетей, но в крайна сметка голът бе зачетен.

Десетина минути след почивката локомотивци имаха претенции за дузпа, след като топката срещна ръката на играч на гостите. След намесата на VAR обаче нарушение не бе отсъдено.

Така се стигна до 67-ата минута, когато вицешампионите изравниха резултата. Сисиньо опита подаване, но направи грешка и то бе пресечено от Димитър Илиев. Капитанът напредна и със свиреп шут с десния крак от 25 метра прати топката в горния десен ъгъл на пазената от Падт врата - 1:1.

Десет минути по-късно обаче Лудогорец отново излезе напред в резултата. Вандерсон изведе Кирил Десподов в чиста позиция и той шутира покрай излезлия да скъсява ъгъла Илко Пиргов за 1:2.

В 81-ата минута късметът обърна гръб на Локомотив. Лукас Салинас центрира от фаул в пеналта, където Артур Крачун засече с глава, но топката срещна гредата.

В даденото 7-минутно допълнително време Бърнард Текпетей бе изведен сам в наказателното поле и преодоля Илко Пиргов за окончателното 1:3.

Илко Пиргов, Олексий Биков (46- Милош Петрович), Артур Крачун, Кристиан Гомис, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев (46- Емил Янчев), Конър Руан, Бирсент КарагаренЛукас Салинас (87- Александър Иванов), Димитър ИлиевГеорги Минчев.