В лежерно темпо Локо загуби от Левски втората си контрола

Коментари (2)
12:18 / 26.06.2021
3635
Локомотив Пловдив записа първа загуба в контролите от подготовката си за новия сезон. Вицешампионите отстъпиха на Левски с 0:1 в мач, който се игра на стадион "Георги Аспарухов". Билал Бари (6) бе точен за домакините.

В игра за Локо се появиха каращите проби аржентинец Николас Бараса и дефанзивният халф Айвън Ангелов.

Plovdiv24.bg припомня на читателите си, че в първата си проверка черно-белите победиха Септември (Симитли) с 3:1.

Пловдивчани имаха възможност още в 4-ата минута. Капитанът Димитър Илиев бе съборен пред наказателното поле от Борислав Цонев и сам се нагърби с изпълнението на прекия свободен удар, но не уцели вратата.

Две минути по-късно резултатът бе открит. Борислав Цонев проби отляво и центрира по земя към малкия пеналт, където Билал Бари бе оставен непокрит и отблизо засече с крак за 1:0.

В 12-ата минута пловдивчани изпуснаха най-доброто си положение за изравняване. Лукас Салинас обработи отлично една топка и отправи премерен шут към долния ляв ъгъл на вратата, но Микулич се разтегна и изби в корнер.

Минута след това Борислав Цонев опита да си спечели дузпа с артистично падане в наказателното поле. Реферът Васимир Ел Хатиб извади жълтия картон и тръгна да обяснява на футболиста за извършената симулация, когато Халфът изпусна нервите си и избута картона от ръката на съдията. Последва директен червен картон, като на мястото на Борислав Цонев се появи юношата Антоан Стоянов.

През второто полувреме вицешампионите имаха само една по-опасна атака, при която Лукас Салинас бе съборен пред дъгата от Радослав Цонев. Георги Минчев изпълни отсъдения фаул, но шутира в построената стена.

Илко Пиргов, Емил Янчев, Мартин Паскалев, Николас Бараса, Николай Николаев, Айвън Ангелов, Петър Витанов, Конър Руан, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Георги Мавродиев (Кристиян Томов, Видол Сейменски, Александър Колев, Иван Михайлов, Петър Петров, Георги Минчев, Александър Иванов, Бирсент Карагарен).