Академик Пловдив стартира неуспешно плейофа за бронзовите медали

08:47 / 19.05.2021
1601
Академик Пловдив загуби първия мач от серията за бронзовите медали в НБЛ. Пловдивският баскеболен тим отстъпи като гост на Балкан с 68:82 /17:25, 21:20, 14:16, 16:21/. Втората среща е в четвъртък от 19 часа в зала СИЛА в Пловдив.

За пръв път през сезона Академик ще играе пред публика. Пловдивчани се нуждаят от задължителна победа, за да останат в спора за третото място. Играе се до два успеха от 3 мача, а ако се стигне до трети двубой, той отново ще бъде в Ботевград в неделя от 19 часа.

В мача срещу Балкан Академик бе равностоен във втората и третата четвърт, но не успя да заличи пасива от 8 точки, допуснат в първите 10 минути. Отборът на старши треньора Йордан Янков направи добри неща в атака, но нямаше ден в далечната стрелба и реализира само 3 тройки от 21 опита срещу 10 на съперника, който спечели и борбата под коша - 41:31. Балкан се откъсна в края на третата четвърт, когато вдигна двуцифрена разлика и държеше контрола на мача в последната част.

Йере Вуцица бе най-полезен за Академик с дабъл-дабъл от 27 точки и 11 борби, Васил Бачев добави 13, Николай Николов - 10 точки. За победителите се отличиха Сияни Чембърс и Дарко Балабан с по 16 точки и Николай Грозев с 14.