Маричанки приемат отбора, който най-много ги затрудни този сезон

12:51 / 04.03.2021
1370
Волейболистките на Марица (Пловдив) ще са домакини на Казанлък Волей (Казанлък) в изтеглена среща от 13-ия кръг в Националната волейболна лига. Мачът е утре от 16:30 часа в зала "Сила" в Пловдив.

В първия мач между двата отбора през този сезон на 20 януари Казанлък Волей успя да вземе гейм на маричанки, които победиха с 3:1 и записаха историческата си 100-а поредна победа в НВЛ. Казанлък Волей е и единственият отбор през този сезон, който е печелил гейм срещу маричанки в България.

Във временното класиране в НВЛ Марица е на второто място с осем победи от осем мача и актив от 24 точки, но и с четири мача по-малко. Казанлък е лидер с осем победи и четири загуби и 25 точки.

В последните си мачове в първенството Марица победи с 3:0 Перун (Варна) като гост, а Казанлък Волей загуби у дома от ДКС (Варна) с 2:3.

Марица се класира за полуфиналите за Купа България след успех с 3:0 срещу Перун (Варна). Съдии на двубоя ще са Стелиян Дончев и Асен Дончев.