Марица най-после се върна на върха

22:20 / 25.02.2021
1628
Волейболистките на Марица (Пловдив) победиха Перун (Варна) с 3:0 (25:10, 25:14, 25:19) гейма като гост в отложена среща от осмия кръг на Националната волейболна лига Демакс. Двубоят се игра в зала ДКС Младост Б във Варна.

Вчера маричанки победиха във Варна и ДКС Варна с 3:0 в отложена среща от деветия кръг в НВЛ.

Александра Миланова беше най-резултатна със 17 точки, а Златина Друмева добави 11. За варненки Вероника Иванова с 8 беше най-резултатна.

По този начин Марица най-после изскочи на първото място с осем победи от осем мача и актив от 24 точки. Маричанки изпревариха досегашния лидер Казанлък Волей Казанлък. Шампионките са и с 4 мача по-малко, заради което бе изоставането им в класирането досега. Перун е на последното място без спечелена точка.

Следващият мач на Жълто-сините е утре отново във Варна срещу Перун. Срещата е от четвъртфиналите в турнира Купа България и ще се проведе в зала ДКС Младост Б, от 14:00 часа.