Димитър Кузманов обърна британец в 200-минутна епична битка в Южна Африка

20:17 / 15.02.2021
2213
Националът на България за купа "Дейвис" Димитър Кузманов - Мико се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Чалънджър" в Почефструм (Южна Африка) с награден фонд 52 080 долара.

Мико победи поставения под номер 5 Джей Кларк (Великобритания) с 5:7, 6:3, 7:6(2) след 3 аса и 17 минути игра.

Кузманов допусна ранно изоставане от 1:3 гейма, но при 4:5 спаси сетбол и върна пробива. Веднага след това, обаче, той пак загуби подаването си, а след това и първата част от 193-ия в света Кларк.

Във втория сет след бърза размяна на брейкове пловдивчанинът проби за 4:2 и това се оказа решаващо. Той започна с брейк и третата част и при 5:4 сервираше да победата. Тенисистът на Локомотив (Пловдив) дръпна с 40:15, но пропиля двата мачбола и допусна изравняване. В последвалия тайбрек все пак Мико триумфира със 7:2 точки.

Така Кузманов заработи 7 точки за класацията на АТП, в която заема 278-ото място. За място на четвъртфиналите нашето момче ще срещне Тристан Ламазин от Франция.

27-годишният Ламазин, 246-и в света в момента, има една победа в един мач срещу Кузманов - със 7:6(9), 3:6, 6:4 в Тампере (Финландия) през 2018 година.