Волейболният Локомотив с нов успех в Суперлигата

10:40 / 14.02.2021
1699
ПСК Локомотив Пловдив постигна 9-ата си победа във втората осмица на волейболната Суперлига при мъжете. Възпитаниците на треньора Владимир Орлов спечелиха гостуването си на Тетевен Волей с 3:1 гейма.

Първата част бе оспорвана и продължи 28 минути, но бе за домакините след 27:25. Пловдивчани реагираха в следващия гейм и го спечелиха с категоричното 12:25. ПСК Локомотив демонстрира концентрирана игра и до края на срещата, и след 17:25 и 20:25 “черно-белите" си осигуриха победата за 1:3.

MVP стана Венцислав Георгиев, който реализира най-много точки в срещата – 19.

Локомотив е на второ място в класирането с 9 победи, 1 загуба и актив от 27 точки. С една повече лидер е Дунав (Русе). Двата тима са с огромни шансове за плейофите с отборите от първата осмица, тъй като третият в класирането Ботев (Луковит) е едва с 19 точки.