Марица излъга Левски (Карлово), Илия Николов спаси дузпа

Коментари (1)
12:14 / 15.11.2020
2262
Марица победи Левски (Карлово) с 2:0 в регионално дерби от 15-ия кръг на Трета лига – Югоизточна група, което се игра на стадион "Марица" в Пловдив. Милен Танчев реализира по един гол през първата и втората част. В средата на първото полувреме вратарят на домакините Илия Николов спаси дузпа, изпълнена от Петър Главчев.

В 24-ата минута Милен Танчев със слаб, но техничен диагонален удар откри резултата. Топката срещна гредата и влезе зад гърба на вратаря Тодоров.

В 34-ата минута съдията Владимир Вълков отсъди дузпа за игра с ръка в наказателното поле. Петър Главчев изпълни в долния ляв ъгъл, но опитният Илия Николов спаси.

В 77-ата минута Милен Танчев излезе сам срещу вратаря и технично отбеляза за 2:0 пускайки топката покрай Тодоров.

Така Марица има вече 27 точки в актива си и заема 4-то място, но и с два мача по-малко. В следващия кръг жълто-сините приемат последния в класирането Верея.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Димитър Аврамов, Величко Величков, Даниел Спасов, Милен Танчев, Христо Янчев (Теодор Фърков), Тодор Тимонов ©, Олджай Алиев (Иван Мицев), Георги Георгиев (Александър Праматаров), Димитър Юруков (Мартин Анастасов); РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Петър Печенков, Георги Иванов. Треньор: Николай Димитров

ЛЕВСКИ (Карлово): Цветан Тодоров ©, Мартин Симеонов, Ивайло Маринов, Лъчезар Лясков (Георги П. Георгиев), Иван Иванов (Никола Попов), Петър Главчев, Валентин Сливов (Тодор Султанов), Радослав Димитров, Петър Петров, Надим Ангелов, Емил Иванов; РЕЗЕРВИ: Владимир Костов, Ганчо Папазов, Иван Диклиев, Николай Дойков. Треньор: Данаил Бачков

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Тодор Султанов (Л); Христо Янчев (М)

Съдийски състав: ГС: Владимир Вълков, АС: Васил Петров и Ириней Бодуров, 4-ти съдия: Петър Мечев, Делегат: Камена Георгиева - всички от Пловдив