Локо поведе на Тотнъм, остана с 9 и загуби

Коментари (72)
20:49 / 17.09.2020
20235
Локомотив (Пловдив) приключи достойно участието си в турнира Лига Европа, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Черно-белите демонстрираха огромно желание, но отстъпиха на миналогодишния финалист в Шампионската лига - Тотнъм, с 1:2.

Мачът от втория предварителен кръг на Лига Европа се игра пред празните трибуни на стадиона в квартал "Лаута". Недалеч от терена обаче феновете на Локо създадоха страхотна атмосфера, а мощните им скандирания се чуваха отлично от футболистите.

Тотнъм тотално доминираше през първото полувреме и домакините като по чудо не допуснаха гол. В 28-та минута "шпорите" поискаха дузпа за нарушение на Лукас Масоеро срещу Стивън Бергвайн, но главният съдия Харм Осмерс посочи играта да продължи, при което си навлече гнева на Жозе Моуриньо. Преди това лондончани нацелиха горната греда над Мартин Луков.

"Смърфовете" поведоха в резултата след гол на резервата Георги Минчев. Хари Кейн изравни от дузпа, като преди изпълнението й "черно-белите" останаха с 9 души, след като двама техни състезатели получиха червени картони само за броени минути. Диниш Алмейда бе изгонен, след като изби топката с ръце на голлинията. Бирсент Карагарен пък получи втори жълт картон, тъй като опита да изрови тревен чим от мястото, където трябваше да се изпълни дузпата.

Англичаните излязоха напред в резултата пет минути преди края, когато Ндомбеле вкара гол за крайното 1:2.

Мартин Луков, Милош Петрович, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Анте Аралица.