Засилено полицейско присъствие във Войводиново заради ромските изстъпления

8250
2

"Очаквам бърза и справедлива присъда за извършителите на побоя над 33-годишния мъж във Войводиново, който е с тежка телесна повреда“, заяви в интервю за "Радио Пловдив" кметът на община "Марица“ Димитър Иванов. Той съобщи, че и днес около ромската махала в селото има полицейско присъствие. Разследващи преглеждат камери, заснели побоя. Още днес започва и проверка за законността на постройките и за незаконно пребиваващи в махалата личности.

Като число за незаконни сгради кметът Иванов назова 30-40. Около 200 са ромите с регистрация в махалата, но в нея живеят много повече. Предстои тяхното установяване – заяви Иванов. Незаконните постройки ще бъдат премахнати, но преди това ще потърсим съдействие от "Социално подпомагане" за настаняване на бездомните роми, ако те нямат други жилища, поясни кметът на "Марица“.

Припомняме, че снощи около 300 души излязоха на протест, като жандармерията предотврати саморазправа на жителите с роми от махалата. До масовото недоволство се стигна, след като двама роми пребиха военния Вальо Димов посред бял ден в неделя. Нападателите са задържани, а пострадалият е в болница, като му предстоят множество операции.



Виж коментарите (2)
Още новини от Регионални новини:
Три мъжлета нападнаха безпомощна жена на улица недалеч от Пловдив...
Пътят Михилци-Хисаря се затваря изцяло след 40 години без основен...
19-годишният Кристиян е загиналият край Карлово
Огнище на шарка по овцете в област Пловдив
След трагедията в Пловдивско ПГ "Ген. Владимир Заимов" отмени тър...
Военен хеликоптер от Крумово участва в издирвателна акция, жената...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).