Учителка от Пловдивско вдъхновява децата с иновативни методи на обучение

18754
2

Ученици от ОУ "Гео Милев“ в село Белозем, област Пловдив, изработват умалени модели на Седемте чудеса на Античния свят, за да учат, докато се забавляват. Иновативният подход на преподавателя Генка Геройска ангажира децата, стимулира тяхното любопитство и превръща учебния процес в интерактивно преживяване.

Тази идея е една от десетките отличени в инициативата "Търсим и споделяме опита на учителя“ на издателство "Клет България“. Поредицата уебинари популяризира ефективни педагогически практики сред учителите по история и цивилизации в 5. клас, както и по компютърно моделиране и информационни технологии в 5. и 6. клас.

Учители от цялата страна имат възможност да се включат в инициативата до 5 март 2025 г., където могат да споделят своя опит, да представят оригинални идеи и да обменят добри практики със свои колеги. Освен че предоставя платформа за споделяне на знания, "Търсим и споделяме опита на учителя“ стимулира иновативния подход към преподаването и насърчава креативността в образованието. Инициативата събира ценни педагогически ресурси, които могат да бъдат внедрени в класните стаи, за да направят обучението по-ефективно, достъпно и вдъхновяващо за учениците.

"Иновативните методи и практическото обучение превръщат учебния процес в истинско преживяване, което ангажира децата и прави знанията по-трайни. Благодарим на всички креативни преподаватели, които вече споделиха своя опит! Насърчаваме и други колеги да се включат, за да продължим заедно да изграждаме по-качествено и модерно образование“ – сподели Владимир Колев, управител на издателство "Клет България“.

Виж коментарите (2)
Още новини от Регионални новини:
Асеновград отпразнува тържествено 24-ти май
Специален влак отведе стотици туристи до емблематични родопски къ...
Стотици се стекоха на площада в Кричим
Кметът на Община Марица: Българската писменост ни дава самочувств...
Свличане на скална маса затвори част от пътя Кричим - Девин
Сериозна авария в Карлово: Всички отпадъчни води изтичат в реката...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).