Родопски села пламнаха с нови случаи на коронавирус

17092
2

Отново задължиха жителите на община Сатовча да носят маски на открито, съобщава БНР. Заповедта на кмета д-р Арбен Мименов се дължи на растящия брой на заразените с коронавирус.

Само в село Осина болните от Covid-19 са над 30. В общината вече има и второ огнище - село Ваклиново, където са заразени четирима души, сред които и местният имам. Според кмета въвеждането на карантина в селото е наложително

От днес ще издам заповед за задължително носене на маски и на открито и заради експозицията на вируса, и заради предпазване на други хора, обясни кметът на общината.

17 от заразените в гоцеделчевския район са настанени в общинската болница, където натовареността е голяма за лекарите и персонала. Медиците там са категорични, че детските градини в района не бива да се отварят. На същото мнение е и кметът.

Той обясни, че детските заведения в общината няма да бъдат пуснати от 22 май, а евентуално след Рамазан Байрям. Мименов заяви и че в селата Осина и Ваклиново детските градини няма да заработят преди 10 юни.

Виж коментарите (2)
Още новини от Регионални новини:
След публикация на Plovdiv24.bg: Окосиха тревата в гробищата на А...
Карлос Насар откри паметника на Милен Добрев край Пловдив
Училище №1 в Пловдив област по ИТ с нов европейски проект за учен...
Зрелищна акция край Доспат спаси уникално, скрито досега римско с...
Днес край Пловдив Карлос Насар открива паметник на Милен Добрев
Първи кадри: Ученик е загиналият в Пловдивско днес


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).