Отпуснаха 1000 лева за пребития ефрейтор

6034
3

С пълно единодушие Общински съвет "Марица“ реши да отпусне еднократна парична помощ от 1000 лв. за ефрейтор Валентин Димов от с. Войводиново, който бе пребит от роми. Предложението за финансовата подкрепа на семейството с 2 малки деца бе направено от общинската съветничка Мария Николова от с. Войводиново.

Припомняме, че на Богоявление двама братя на 17 и 21 години нанесоха побой на военния, който вече 12 години служи в 68-ма бригада "Специални сили“. Димов е бил на 3 мисии извън граница, награждаван е многократно.

"Благодаря за подкрепата на кмета на община "Марица“ Димитър Иванов, който въпреки че е в отпуск дойде веднага след инцидента и заедно с мен беше сред тълпата. Радвам се, че общината има воля да промени нещата във Войводиново.“, обяви кметът на селото Димитър Тосев.

Общински съвет "Марица“ прие и декларация, с която осъжда всички форми на физическа саморазправа и подкрепя мерките и действията, предприети от компетентните органи срещу подобни прояви.

Виж коментарите (3)
Още новини от Регионални новини:
Три мъжлета нападнаха безпомощна жена на улица недалеч от Пловдив...
Пътят Михилци-Хисаря се затваря изцяло след 40 години без основен...
19-годишният Кристиян е загиналият край Карлово
Огнище на шарка по овцете в област Пловдив
След трагедията в Пловдивско ПГ "Ген. Владимир Заимов" отмени тър...
Военен хеликоптер от Крумово участва в издирвателна акция, жената...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).