Асеновградчани сигнализират за бездомни кучета, които се движат на глутници и нападат хора, видя репортер на Plovdiv24.bg.

Ето какво пише Валентина Филипова във Фейсбук група:

"Търся телефон за сигнали на община Асеновград. Спешно! За всички отправям едно предупреждание: около "Омония" има глутница кучета, които се хвърлят на всичко. Пазете се!“

След нейната публикация следват още сигнали за други райони на града.  

"Има и на ул. “Поп Матей“"

"И на "Васил Петлешков“ има огрочмни“,

"И на кв. Запад  е пълно...“

"До новата джамия също има 4 кучета, които се разхождат, а там е училище "Никола Вапцаров““

Друга жена пък се жалва от това, че не бездомни кучета, а домашен питбул я нападнал. Ето какво пише тя:

"В неделя бяхме нападнати с моите две кучета, но не от глутницата бездомни, а от питбул. Кафяв питбул, който дойде от големия парк с рисунките , пресече пътя и се спусна право към нас, докато си пусках кафе на автомат до Никото. Пуснах сигнал. Дано го приберат.“

"То се оказва, че в Асеновград трябва с пушка да се ходи вече...“, коментират още хората.

Съобщава се още и за бездомни кучета в района на болницата. Хората питат не се ли прибират и кастрират тези кучета.  И се ужасяват от това, че децата им се страхуват и не могат да стигнат до училище без родителите си.

Всички са категорични, че незабавно трябва да се вземат мерки от страна на общината.