Служители на ОП "Градини и паркове" зазимяват палмите край Римския стадион, видя репортер на Plovdiv24.bg.
Тропическите растения старателно се "опаковат" в найлони, както всяка година през зимата. Така през студените месеци палмите оцеляват на нашите климатични условия. Процедурата е стандартна.
По същата технология ще бъдат зазимени и палмите край Католическата църква и навсякъде другаде из града.
Очаква се напролет палмите да бъдат разопаковани, тъй като когато навън температурата достигне 15 градуса, ако палмите са опаковани, под найлона ще е около 30 градуса и съществува реален риск екзотичните растения да се задушат.