Защо губернаторът се наведе пред ромите и каруците?

10011
36

Преди около две седмици Общинският съвет взе едно наистина правилно решение, забранявайки тотално каруците в Пловдив. В град с претенции за култура и история, какъвто сме, е меко казано срамно и опасно ромските каруци да се движат необезпокоявани.

Истински шок предизвика решението на областния управител Здравко Димитров да върне тази забрана за преработка и прегласуване.

Резултатът е срамен: Ромските каруци остават, официално ще им забранят да се движат из града, ще могат уж само в "махалата". Има ли грамотен пловдивчанин, който да вярва, че тази забрана ще се спазва? Ромските каруци най-вероятно ще продължат да "шетат" из целия град необезпокоявани.

Застъпвайки се за ромите и каруците, Здравко Димитров много добре знаеше, че ще предизвика общественото недоволство. С каква цел го прави?

На всички запознати по-дълбоко с политическия живот в града ни им бе ясно, че бишият районен кмет на "Западен" искаше да става кмет на града. Вътрешно гласуване в структурите на ГЕРБ обаче ясно му показа, че не е желан за кандидат на Борисовата партия. Това обаче няма да откаже бившия таксиджия и баскетболист.

Сега той прави услуга на ромите и ще им я припомни, когато му дойде времето, разчитайки, че масовият пловдивчанин ще е забравил този "жест".

Това разбира се е само една от версиите, но е основната. Здравко Димитров явно не се е отказал от амбицията си да стане кмет и е решил да го направи с цената на всичко, дори за сметка на Пловдив и пловдивчани. Лошото е, че най-вероятно той ще продължи да бъде "скрита опозиция" на сегашната общинска власт, което ако се случи, може да го превърне в опасен и вреден за града ни.

Виж коментарите (36)
Още новини от Новини от Пловдив:
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития
Проф. Христо Тасков: От днес вече нищо не ме свързва с МУ-Пловдив...
Магазин на популярна верига затвори врати в центъра на Пловдив
Пловдив почете 150 години от гибелта на Васил Петлешков
Авторът на "Черната книгa" Свами Тиртха пристига в Пловдив за пре...
Пловдивският елит се събира в Семинарията за големия празник на 1...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).