Започва ремонтът на следващите 6 км от Околовръстното на Пловдив

От днес започва ремонтът на следващите 6 км от Околовръстния път в участъка между кръстовището с "Коматевско шосе“ /при км 6+945/ и пресичането с "Кукленско шосе“ /при км 12+540/. По време на ремонтните дейности отсечката ще бъде изцяло затворена за движение.

Трафикът ще преминава по обходен маршрут през Пловдив по ул. "Коматевско шосе“, бул. "Христо Ботев“, бул. "Кукленско шосе“. Срокът за изпълнение на предвидените дейности е до средата на май т. г.

Ремонтът на 14-километровия участък от Околовръстния път на Пловдив предвижда студено рециклиране на съществуващата асфалтова настилка, усилване на пътната конструкция и полагане на нова асфалтобетонова настилка. Ще бъде подобрено на отводняването. Ще се санират прилежащите съоръжения, отклонения и шлюзове.

Преди три дни завърши ремонтът на първите 2 км от пътя, съвпадащ с второкласния път II-86 Пловдив – Асеновград в отсечката между кръстовищата с "Кукленско шосе“ и "Асеновградско шосе“. Той е част от започналото в началото на февруари т. г. поетапно обновяване на общо 14 км от второкласния път между кръстовищата с Пазарджишко шосе и с Асеновградско шосе.



Виж коментарите (5)
Още новини от Новини от Пловдив:
Футболна легенда от Пловдив гаси пожари и учи децата на мъжество
Пловдивската съдебна система загуби един от най-уважаваните си ма...
Арх. Прокопиев: Пловдив задължително трябва да реализира няколко ...
Важна промяна в Пловдив: Затварят ключов участък в район "Южен"
Нощни дезинфекции в Пловдив: ОП "Дезинфекционна станция" стартира...
След шут в движение 17-годишният нападател от Гребната база се сд...


Виж още: