Започва премахването на незаконни кабели на интернет доставчици
От администрацията на район "Тракия" предприемат действия за премахване на незаконните кабели на интернет доставчици. Висящите между блоковете жици не само загрозяват градската среда, но могат да бъдат и опасни.
"Пускаме заповед и започваме да премахваме нерегламентирано поставените кабели. Молим доставчиците да не оставят гражданите без интернет, а да спазват закона и да прокарат мрежите си по надлежния ред под земята", призова кметът на район "Тракия" Костадин Димитров.
Той припомни, че във всички благоустроени зони, администрацията е оставила в бетоновите тротоари специални за целта трасета.