Залата на Колодрума отваря врати на 1 юни!

16606
29

На 1 юни отварят Многофункционалната спортна зала, по-известна като Колодрума. Това стана ясно по време на днешната инспекция на залата, която направиха финансовият министър Владислав Горанов, народният представител Менда Стоянова, кметът Иван Тотев и зам.-кметът Димитър Кацарски, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
Министър Горанов заяви, че е доволен от видяното и че си е заслужавала инвестицията, направена от държават в залата.
"Впечатлен съм от това, което виждам! Това е инвестиция, която вторият по големина град заслужава. Залата след завършването й ще стане едно прекрасно средище за всякакви големи мероприятия", коментира още финансовият министър.
За.-кметът Кацарски пък поясни, че ОВК системата е почти готова, в момента се прави подземният паркинг и с тези темпове до 1 юни залата ще е готова.
"Всички плащания към фирмите-изпълнители по залата са направени", подчерта Кацарски и допълни, че в тазгодишния бюджет на общината са заложени пари за паркинга около самата зала, както е по план.
Общината трябва да поеме и плащанията за колоездачната писта.
"Ще преценим дали можем да отпуснем още ресурс, но община Пловдив има готовност да си довърши проекта", подчерта министър Горанов.

Виж коментарите (29)
Още новини от Новини от Пловдив:
Ексхибиционист изплаши жена в автобус в Пловдив
Камера засне безумие в кръгово кръстовище
Братът на пловдивски общински съветник ще строи жилища върху парк...
ДСБ Пловдив: Альоша е монумент на окупационната Червена армия
Посрещнаха Митрофанова под Альоша със "Священная война" и с бълга...
Бутат магазин на "Билла" в Пловдив заради нов строеж, от веригата...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).